No to TRENING GRUPOWY czy FITNESS – a to nie to samo?

Jak zapewne zauważyliście od jakiegoś czasu we wszystkich naszych materiałach nie pojawia się już słowo fitness. Postawiliśmy z całą mocą na rozwinięcie treningów grupowych, które z zajęciami fitness troszkę wspólnego mają, a jednak nimi nie są. No to fitness czy nie fitness?

KM__4633

Rozumienie tego słowa będzie zależało od tego jak je zinterpretujemy, gdyż fitness to w znaczeniu potocznym rodzaj gimnastyki rekreacyjnej. Najczęściej kojarzony z układami tworzonymi do muzyki, podczas których czasami instruktor wplecie jakieś ćwiczenie, ale w sumie to oprócz dobrej zabawy do życia ćwiczącego nic nie wniesie. I właśnie z takimi skojarzeniami chcemy walczyć, wyrzucając słowo fitness z naszego słownika. Stawiamy na TRENING GRUPOWY. Bez skomplikowanych choreografii za to z wykorzystaniem fundamentalnych ruchów i pracy u podstaw. Treningi związane z poprawą mobilności, utrwalające prawidłowe wzorce ruchowe, wykorzystujące obciążenie ze sztangami lub uruchamiające wszystkie mięśnie taśmy TRX, to jest to co pozwala ćwiczącym poznać pełnię swoich możliwości!

A więc dzisiaj kilka słów o tym, dlaczego warto uczestniczyć w treningach grupowych, w małych grupach, w obecności instruktora. I jak to działa właśnie w naszym Centrum Treningowym.

Na początku kilka słów o tym, dla kogo przeznaczone są treningi grupowe i kto może, a kto nie powinien z nich korzystać. I wcale to nie jest tak, że są one dla każdego. Jeżeli ćwiczącego nękają problemy z kręgosłupem, choroby układu krążenia, powraca po kontuzji lub ma niezaleczone kontuzje z przeszłości, zdecydowanie najpierw warto popracować troszkę z fizjoterapeutą oraz trenerem personalnym, który indywidualnie sprawdzi technikę ćwiczeń oraz dobierze obciążenie. Pomimo małych grup, trener nie zawsze ma możliwość zaradzenia wszystkim indywidualnym potrzebom osób ćwiczących.

No i to by było tyle z przeciwwskazań (chociaż zauważcie, że są poważne), a teraz same plusy!

Po pierwsze grupa motywuje! Umawianie się kilku osób na tą samą godzinę jest zwykle dużo lepszym motywatorem niż umawianie się z koleżanką na bieganie. W tej grupie także wszyscy się wspierają, walczą z tymi samymi wyzwaniami, mierzą się wspólnie z celem wyznaczonym przez trenera. Warto wspomnieć, że grupa motywuje najczęściej także trenera 😀

W Puma Sports Center treningi grupowe zaplanowany proces, praca na planach treningowych oraz mierzalność efektów. Tutaj nie ma przypadku! Nawet muzyka dobrana jest ściśle pod dane ćwiczenia, aby osiągać jak najlepsze efekty. Jeżeli wchodzisz w to z nami masz możliwość otrzymać swojego opiekuna treningowego w postaci jednego z trenerów, którzy z przyjemnością pomagają dobrać odpowiednie treningi z grafiku. Trening grupowy może stać się odpowiedzią na Twoje bolączki dotyczące słabej kondycji, zbyt małej ilości sił witalnych lub przede wszystkim potrzeby uczestniczenia w pewnej społeczności, która tutaj właśnie się tworzy!

01. okładka

Obecność trenera na treningu odejmuje zmartwienia związanie ze złą techniką czy znalezieniem alternatywy dla ćwiczeń, których ćwiczący nie potrafi wykonać w prawidłowy sposób. A możliwość obserwacji siebie w lustrze ułatwia utrzymanie pozycji zgodnie z radami trenera.

Niewątpliwie trening grupowe stale przynoszą ćwiczącym mnóstwo zabawy! Dzięki obecności muzyki i wzajemnego dogadywania sobie (i trenerowi) czas mija jakoś szybciej niż podczas samotnego treningu 😊

Podsumowując, jeżeli nie posiadasz strasznych kontuzji lub dużych problemów ze zdrowiem, zaczynasz swoją przygodę z siłownią i z jakiś przyczyn nie możesz ćwiczyć z trenerem oraz chcesz się dobrze bawić – treningi grupowe są właśnie dla Ciebie! A przypomnijmy, że coraz więcej Panów łamie stereotyp i pojawia się na sali, doceniając korzyści płynące z ćwiczeń w grupie 😊

Nie czekaj! Zapisz się na wybrany trening już dzisiaj!

grafik zajęć (1)

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s