PUMA SPORTS CENTER – FIGHT CLUB

logo fight club

Niewiele tutaj do tej pory był o Fight Clubie… czas nastał.

Dziś opowieść o walce przekrojowej 🙂

A oto co mówi o tym treningu Paweł, trener, z którym możecie spotkać się na zajęciach.

“Jak zadbać o pewność siebie i wierzyć w swoje umiejętności?
Bardzo często dzieje się tak, że osoby rozpoczynające trening sztuk walki motywowane są jedynie chęcią nauczenia się skutecznej walki, a wynika to z jakiegoś traumatycznego przeżycia w przeszłości. Problemem jednak jest, gdy okazuje się, że wieloletni trening np. karate ma dziury. Bowiem nie ważne jak dobrzy staniemy się w danym stylu, to ciągle będzie styl przygotowujący nas do walki w jakiejś konkretnej formule (k1, grappling, knockdown, czyli np. walka tylko na pięści, tylko w pozycji stojącej). A jak wiadomo, na ulicy wszystko wolno, więc zmieniając płaszczyznę walki z tej, którą znamy, na taką, której nie znamy – przeciwnik odbiera nam w istocie wszystkie lata treningu i sprowadza do poziomu przypadkowego amatora.
Z odpowiedzą przychodzi MMA, jednak jest to metodyka uczenia walki, w którą często idą raczej zawodnicy mający już doświadczenie ze sztukami walki, a chcący poszerzyć swój wachlarz o umiejętności walki przekrojowej, czyli przeplatania różnych płaszczyzn. Łączenia elementów stójki, klinczu, grapplingu.
Co jednak ma zrobić osoba, która nie chce zostawać zawodnikiem, a jedynie nauczyć się walczyć we wszystkich płaszczyznach, w zakresie podstawowym, tak tylko, by móc poczuć się bezpiecznie wracając wieczorem do domu?
Z odpowiedzą przychodzą zajęcia prowadzone przeze mnie w środy, o 19:00 na Sołtysowickiej 15B w PUMA SPORTS CENTER. Są to treningi, w których staram się przekuć program nauczania zawodników MMA do poziomu podstawowego, amatorskiego, tak by te umiejętności – chociażby w okrojonym zakresie – mógł przyswoić człowiek na co dzień nie interesujący się walką. Co więcej, program ten urozmaicam o techniki, które znane mi są z stylów źródłowych (tych które połączone dają znane nam dziś MMA) bez okrajania ich z tego, co dla nich charakterystyczne (latające kolana z muay thai, czy meia lua kick z Capoeiry). Wszystko po to, by przy okazji nauki skutecznej samoobrony wręcz, móc zarazić wielką pasją, jaką żywię do wszelakich sztuk i sportów walki.”
A najlepsza metoda na zrozumienie tego co mówi Paweł -> trening!
Już jutro o 19.00 w Naszym Klubie 🙂
Zapraszamy!
Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s